29 Eylül 2023
  • İstanbul21°C
  • Ankara23°C

EMEKLİLER İÇİN EN UYGUN 5 İLÇE! AKIN AKIN EMEKLİ OLAN HERKES ORAYA GÖÇÜYOR

Zengin emeklilerin büyük bölümü İstanbul'dan göç ediyor. Göç eden emeklilerin en çok gittiği 5 ilçe belli oldu.

Emekliler için en uygun 5 ilçe! Akın akın emekli olan herkes oraya göçüyor

05 Eylül 2023 Salı 09:17

Aydinlik.com.tr’nin derlediği habere göre; Emekli olanların en çok göç ettiği ilçeler belli oldu. Liste başında İzmir ve Muğla ilk sırayı paylaşıyor.

 
 İşte, Türkiye'deki emekliler için en uygun 5 ilçe!

1. Urla, İzmir

Urla, İzmir'in güneybatısında yer alan bir ilçedir. Deniz manzarası ve tarihi dokusuyla ünlü olan Urla, emekliler için ideal bir yerdir. Sıcak iklimi, deniz kenarındaki yürüyüş yolları ve doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir yerdir.

2. Datça, Muğla

Datça, Muğla'nın güneybatısında yer alan bir ilçedir. Eşsiz doğal güzellikleri, temiz havası ve sakin yaşamıyla emeklilerin gözdesi olan Datça, aynı zamanda sağlıklı yaşamı destekleyen bir yerdir. Emekliler için uygun fiyatlı konut seçenekleri de bulunmaktadır.

3. Bodrum, Muğla

Bodrum, Muğla'nın turistik ilçelerinden biridir. Ancak, son yıllarda emeklilerin de tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Bodrum'un tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve deniz manzarası emekliler için ideal bir yaşam alanı sunmaktadır.

Bodrum, Muğla'nın 13 ilçesinden birisidir. İlçe günümüzde önemli bir turizm merkezi olması ile anılmaktadır ki bunda Bodrum'un kendine has bazı özellikleri olması etkilidir. Bodrum sadece Türkiye'de değil, dünyada da turizm açısından bilinen bir ilçedir. Detaylı bilgiler için Vikipedi

4. Alaçatı, İzmir

Alaçatı, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir beldedir. Eski Rum evleri, sokaklarındaki taş döşemeleri ve rüzgar sörfü için uygun rüzgarlarıyla ünlü olan Alaçatı, emekliler için sakin bir yaşam sunar.

5. Ayvalık, Balıkesir

Ayvalık, Balıkesir'in turistik ilçelerinden biridir. Tarihi dokusu, deniz kenarındaki yürüyüş yolları ve doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir yerdir. Ayrıca, uygun fiyatlı konut seçenekleri de bulunmaktadır.

Emekli olmak, yeni bir hayatın başlangıcıdır. Bu dönemde, doğru bir tercihle sakin ve huzurlu bir yaşam sürdürmek mümkündür. Türkiye'deki bu 5 ilçe, emekliler için ideal yaşam alanları sunmaktadır.

 

EMEKLİLERİN EN ÇOK GİTTİĞİ ÜLKELER

 

Öte yandan birçok emekli ise tatil amaçlı ''Kuzey Makedonya, Sırbistan, Karadağ'' gibi ülkeleri ziyaret ediyor.

 

Emekli olan vatandaşlar Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp ve tatil kenti Ohri'yi sıkça ziyaret ediyorlar.

 

Binlerce Türk'ün yaşadığı Kuzey Makedonya ise Türk emeklilere misafirperverliğini gösteriyor.