20 Nisan 2024
  • İstanbul13°C
  • Ankara13°C

İSTANBUL'DA PAZAR GÜNÜ GİDİLECEK YERLER

İstanbul'da pazar günü gidilebilecek yerler arasında Kapalıçarşı, Sultanahmet Meydanı, Boğaziçi Sahili, Emirgan Korusu ve İstiklal Caddesi gibi yerler yer alır.

İstanbul'da pazar günü gidilecek yerler

07 Mayıs 2023 Pazar 03:34

İstanbul'da pazar günü gidilebilecek yerler arasında şunlar yer alabilir:

1. Kapalıçarşı: Tarihi ve kültürel yapısıyla ünlü Kapalıçarşı, pazar günleri de açıktır. Burada alışveriş yapabilir, Osmanlı dönemine ait tarihi yapıları gezebilirsiniz.

2. Sultanahmet Meydanı: İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan Sultanahmet Meydanı, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Mavi Camii gibi tarihi yapıların bulunduğu bir bölgedir. Bu tarihi yapıları gezebilir ve bölgedeki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

3. Boğaziçi Sahili: İstanbul'un en güzel manzaralarından birine sahip olan Boğaziçi Sahili, pazar günleri de ziyaret edilebilir. Sahilde yürüyüş yapabilir, denize girebilir veya balık restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.

venue-2986721_960_720.jpg

Galata'dan harika bir görüntü

4. Emirgan Korusu: İstanbul'un en güzel parklarından biri olan Emirgan Korusu, pazar günleri de açıktır. Korusunda yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir veya çay bahçelerinde oturarak Boğaziçi manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

5. İstiklal Caddesi: İstanbul'un en ünlü caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi, pazar günleri de ziyaret edilebilir. Caddede yürüyüş yapabilir, alışveriş yapabilir veya restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

SADIK ŞİMŞEK

Yorumlar