15 Haziran 2024
  • İstanbul22°C
  • Ankara21°C

ABD VE SCHENGEN VİZESİ ALMAK NEDEN ZORLAŞTI?

ABD ve Schengen vizesi için en yeni şartlar

ABD ve Schengen vizesi almak neden zorlaştı?

22 Ağustos 2022 Pazartesi 20:42

Son dönemde Avrupa ülkelerine özellikle Almanya'ya vize almak isteyen çok sayıda kişi beklenmedik bir şekilde ret kararlarıyla karşılaşıyor.

Bu durum özellikle gerçekten seyahat amaçlı vize almak isteyen gezgin ve iş adamlarının tepkisine yol açıyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde gidip geri dönmeyen ve iltica edenlerin sayısında artış yaşanınca artık Avrupa ülkeleri vize verirken çok daha fazla kapsamlı incelemeye başladı. Bankadaki paranın bile önemi yok artık. Kişiyi ülkesine bağlayan bir neden var mı? Uzun yıllardır devam eden bir işi var mı? Vize geçmişi nasıl? Tüm bunlar artık çok daha önemli. Geçmişte hiç vizesi olmayanların zaten neredeyse hiç şansı yok gibi.. Bu Avrupa vizesinde yaşanan sorunlar. Birde ABD yönünde yaşanan bir sorun var.. ABD vizesinde çıkan sorunlarla ilgili de bir açıklama yapıldı.

ABD Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada "Pandemiden kaynaklanan yığılma ve son aylarda artan seyahat talepleri, vize randevusu için bekleme süresinin arzu ettiğimizden daha uzun sürmesine neden olmaktadır" ifadelerine yer verildi. 

Peki gerçekçi bir açıklama mı? Bunun da doğru olmadığını düşünüyorum. Meksika sınırından ABD'ye geçmeye çalışan binlerce kişinin varlığından haberdar  değiller mi sanıyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanını gezen benimde takip etmiş olduğum bir gezgin Deniz Pehlivan, Meksika'ya alınmadığını söyledi...